Olaru și Mîrca s-au calificat în runda următoare la Universiada Mondială

Print Send by email
06:20, 21 Aug 2017

Arcașii Dan Olaru și Alexandra Mîrca au debutat cu dreptul la cea de-a 29-a ediție a Universiadei Mondiale, care se desfășoară pe insula Taiwan, transmite IPN.

Olaru l-a învins pe slovacul Vladimir Hurban, cu 6-0, iar Mîrca a dispus cu același scor de Shanaya Rose Dangla din Filipine. În șaisprezecimi, Olaru îl va întâlni pe estonianul Maert Oona.

La Universiada Mondială a intrat în concurs și halterofilul Ion Țerna. El s-a clasat pe locul 15 în categoria de greutate 62 kg. 13 sportivi moldoveni au făcut deplasarea în Taipeiul Chinez.

Alte știri

21 August 2017
RSS
Sheriff a surclasat-o pe Spicul în campionatul național de fotbal Judocanul Cornel Andrieș a câștigat Junior Cup de la Arad
12 August 2017
Serghei Marghiev a ocupat locul 8 la Campionatul Mondial Judocanul Eugen Matveiciuc a devenit campion mondial printre cadeți
10 August 2017
Adil Osmanov a fost eliminat de la Mondialul de cadeți Naționala de baschet a pierdut și meciul cu Macedonia
free
Serghei Marghiev s-a calificat în finala Mondialului din Londra Ion Dosca a câștigat turneul internațional „Jogeva-2017”
free
09 August 2017
Selecționata de tineret dispută astăzi un amical cu Cipru
free
Naționala feminină de baschet a pierdut meciul cu Ucraina
08 August 2017
Duetul Mașnic – Corșunov a ocupat locul 7 la Mondialele de canotaj printre juniori

Transparency International Moldova

Notă de poziție: Noile modificări la Legea cetățeniei Republicii Moldova - un risc de legalizare a mijloacelor financiare de origine frauduloasă

DORfest.md

DORfest: 2 zile de celebrare a Spiritului și Tradițiilor strămoșești

Vezi toate

Ultimele video

Conferințe IPN [HD] | Președintele  CNO este învinuit de spălare de mijloace financiare bugetare.Conferințe IPN [HD] | Rezultatele lotului național la Campionatului Mondial de Muaythai.
Conferințe IPN [HD] | UNIREA - ODIP. Bilanțul Caravanei Unirii.Conferințe IPN [HD] |Implicarea copiilor în munci - normalitate sau exploatare prin muncă?