Djoker a câștigat Cupa Moldovei la fotbal pe plajă

Print Send by email
06:05, 17 Iul 2018

CS Djoker a câștigat Cupa Moldovei la fotbal pe plajă. În finală, formația din Chișinău a dispus de CS Fulger, cu 5-2, transmite IPN.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Chiril Alpinș, Grigore Cojocari, Sergiu Munteanu, Leonid Podlesnov și Andrian Lașcu. Pe locul trei s-a clasat Olimpia-Stels Bălți, care s-a impus în prelungiri în partida cu ȘSR Ungheni, scor 7-6, grație reușitei semnate de Cristi Gurjui.

În perioada 20-23 iulie naționala de fotbal pe plajă a Moldovei va participa la Euro Beach Soccer League 2018. „Tricolorii” sunt într-o grupă cu Kazahstan, Lituania și Grecia.

06 Iulie 2018
Tatiana Salcuțan a câștigat bronzul la Europenele de tineret Sheriff și Milsami s-au calificat în sferturi
free
05 Iulie 2018
Radu Albot s-a calificat pentru prima dată în turul 3 la Wimbledon
free
04 Iulie 2018
Naționala de baschet printre veterani a devenit campioană europeană Moldova a cucerit patru medalii la Europenele de kaiac canoe
free
03 Iulie 2018
Radu Albot produce surpriza la Wimbledon
free
Albot îl conduce pe numărul 12 mondial la Wimbledon
02 Iulie 2018
Zece recorduri au fost stabilite la Campionatul Național de Înot Petrocub a învins-o pe Zimbru